1
2
3
4
5
6
7
8
1
2

W naszym biurze wszystkie projekty powstają w technologii BIM. Umożliwia nam to oprogramowanie Autodesk REVIT które wdrożyliśmy w 2015r. Posiadamy w pełni licencjonowanie oprogramowanie wszystkich stanowisk pracy.

 

BIM to technologia umożliwiająca projektowanie obiektów budowlanych, oparta na modelowaniu 3D. Oznacza modelowanie informacji na temat procesu inwestycyjnego. Wyjątkowość projektowania w technologii BIM polega na tym, że obiekty tworzone posiadają wszystkie parametry rzeczywistego budynku.

Architekt, konstruktor oraz instalator projektują budynek i każdy z nich jest odpowiedzialny za swoją część, a jednocześnie jako cały zespół odpowiadają za koordynację budynku. 

Zespół zakłada plik centralny, w którym znajduje się model 3D budynku, a poszczególni projektanci publikują w nim naniesione elementy, widząc jednocześnie modyfikacje dokonane przez kolegów. Taka praca eliminuje problem kolizji.  Wpływa to na usprawnienie przepływu informacji, co ułatwia zarządzanie projektem – kontrolę procesu, wczesną eliminację błędów, optymalizację kosztów, skrócenie czasu realizacji, i wiele innych.

 

Technologia BIM jest wdrażana w Europie zachodniej od 10 lat. Dlatego dołączamy do najlepszych!

 

poprzedni następny