1
2
3
4
5
6
7
8
1
2

 

Pasaż Podgórski - projekt osiedla mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego w Krakowie w prestiżowej dzielnicy Podgórze. Inwestycja składa się z kilku etapów. Etap III i IV zaprojektowany został w naszym biurze. Powierzchnia całkowita obu etapów to 42 200m2.

 

Zgodnie z naszymi założeniami architektura obiektów ma nawiązywać do miejsca, w którym się znajduje tj. do postindustrialnej przestrzeni Zabłocia. Dlatego zaprojektowaliśmy czerwoną cegłę na elewacji i ażurowe balustrady na balkonach. Całość harmonijnie spaja się z pobliskimi budynkami i Krakowską Akademią dając poczucie uporządkowanej przestrzeni miejskiej. Od strony wewnętrznego dziedzińca budynek będzie w kolorze białym i szarym komponującym się z kolorami poprzednich etapów.

 

Budynki realizowane w ramach III i IV etapu to budynki 6 i 8-kondygnacyjne. Na parterze od strony ulicy będą mieściły się lokale usługowe. Nowe obiekty będą dopełnieniem poprzednich etapów i swoim wyglądem, będą do nich nawiązywać, tak by tworzyć spójną i harmonijną przestrzeń.